Jak się dobrze bawić w niskiej cenie?

Dobrze spędzony czas nie musi nas wcale kosztować majątek. Zobacz sprawdzone sposoby na rozrywkę bez wydawania całych oszczędności.

Oszczędzanie na rozrywce – jak to zrobić?

Według wielu piątek to najlepszy dzień w tygodniu. Widok rychłego wypoczynku napawa nas radością i dobrym humorem. Dobra zabawa wiąże się niestety z wydawaniem ciężko zarobionych przez nas w dni powszednie pieniędzy. Jak jednak nie dać się manii wyrzucania banknotów w błoto i niskim kosztem bawić się równie dobrze? 

Zniżki, kupony, rabaty

Coś z czego chyba każdy choć raz w życiu skorzystał. Możliwość dostania usługi lub interesującego nas produktu w niższej cenie jest niekiedy zbawienne dla naszego portfela. “3 w cenie 2”, “20% taniej”, “Po zakupie czterech, piąty gratis”; to jedne z wielu haseł reklamowanych aby przyciągnąć nas na dłużej. Nie możemy jednak dać się zwieść sloganom oferującym często darmowe rzeczy przy zakupie większej ilości sztuk.

Musimy się porządnie zastanowić czy dany produkt jest nam potrzebny, np. Kiedy organizujemy domówkę u siebie w domu, nie powinniśmy kupować dodatkowej paczki chipsów tylko dlatego, że znalazła się ona na promocji. Często bowiem ląduje ona później w koszu, gdyż nie mamy już siły jej dojeść.

Nie przepłacaj za alkohol w knajpach

Oczywistym jest, że dość często nasze spotkania ze znajomymi odbywają się na mieście. Wówczas jedno czy dwa piwa zakupione przy barze nie będzie stanowczo odczuwalne dla naszego budżetu. Gorzej będzie się miała sprawa, gdy postanowimy pójść na całego i zatracimy się w alkoholowej zabawie. W tym wypadku nazajutrz nasze konto może być uboższe o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych. Cena trunków wysokoprocentowych w pubach oscyluje bowiem w granicach 100 zł za butelkę, podczas gdy w sklepie można kupić ją za 30-40 zł. Różnica jest zatem zasadnicza.

Dużo lepszym wyborem będzie więc zorganizowanie imprezy u siebie w domu. Jednocześnie można złożyć się w parę osób na gry planszowe, które przyniosą wam dobrą zabawę na parę najbliższych spotkań.

Tanie wtorki, czwartki itd

Zdarza się, że puby, kina albo muzea oferują specjalne dni, zazwyczaj w środku tygodnia, w których możemy liczyć na duży rabat jeżeli chodzi o rozrywkę. Jeżeli zatem zależy ci na kondycji twojego portfela – zdecyduj się na obejrzenie seansu we wtorki. W wielu sieciach zaoszczędzisz nawet do 10 zł na bilecie.

Darmowe koncerty i festiwale

Jeżeli naprawdę krucho u ciebie z pieniędzmi, a masz wielką ochotę posłuchać dobre muzyki – darmowe koncerty to rzecz dla ciebie. Organizowane najczęściej przez władze miasta darmowe eventy to możliwość poznania regionalnej, a także popowej muzyki. Większość odbywa się najczęściej na rynku i może je posłuchać każdy chętny. Rewelacyjna opcja dla ludzi lubujących się w wielu gatunkach muzycznych.

Internet to twój najlepszy przyjaciel

Możliwości internetu odkrywamy z dnia na dzień. Główną zaletą tej cudownej technologii w zakresie rozrywki to możliwość wyszukania interesujących nas wydarzeń oraz sprawdzenie które z nich są darmowe lub kiedy zapłacimy mniej. Dzięki internetowi i wydarzeniom na Facebooku możemy w każdej chwili sprawdzić czy w tym tygodniu odbywa się w naszym mieście jakieś wydarzenie kulturowe. Jednym kliknięciem możemy również wysłać powiadomienie o wydarzeniu naszym znajomym, przez co będą oni mogli wybrać się również z nami.

W internecie możemy zatem wyszukać wszystko – od zniżek do interesujących nas wydarzeń

Dodaj komentarz