Jak oszczędzać na podróżowaniu – sposoby na tanie wakacje

Podróżowanie to jedna z czynności, którą uwielbiają prawie wszyscy. Edukuje, dostarcza emocji oraz pozwala na poznanie świata. Jak zatem możemy oszczędzić na podróżowaniu i tanio zwiedzać świat?

Świat nigdy nie był bardziej „otwarty” niż dzisiaj. Ilość linii lotniczych oraz tanich lotów jest tak ogromna, że możemy zwiedzić właściwie każdy zakątek globu. Przedstawiamy więc najlepsze sposoby, aby móc maksymalnie oszczędzić przed oraz w czasie podróżowania i móc wyjeżdżać jeszcze częściej.

Odpowiedni wybór środków transportu

Pierwszym ze sposobów na oszczędzenie na podróżowaniu jest mądre wybieranie środków transportu. Zazwyczaj największymi kosztami są nocleg oraz transport. Aby ograniczyć koszty transportu, możemy zrezygnować z wyjazdów swoim samochodem. Jeżeli wybieramy się za granicę, najbardziej ekonomicznym sposobem jest podróżowanie samolotem. Bilety lotnicze stały się w ostatnich latach znacznie tańsze niż w przeszłości. Co więcej, istnieje wiele tanich linii jak np. WizzAir lub Ryanair, które niekiedy umożliwiają nam podróżowanie po Europie za kilkadziesiąt złotych. Oszczędzać możemy również już po przybyciu na miejsce docelowe. Najlepsze przykłady? Rower, autostop oraz piesze wędrówki to metody, które pozwalają na darmowe przemieszczanie się po dużych obszarach terenu. Podróżując po Polsce, możemy oszczędzić na transporcie miejskim oraz pociągach w jeszcze jeden ciekawy sposób – np. poprzez regularne oddawanie krwi możemy zostać honorowym krwiodawcą. Taki status uprawnia nas do zniżek, a przy oddaniu jeszcze większej ilości krwi, do darmowego korzystania z wielu środków transportu oraz wielu innych profitów.

Podróżuj z bagażem podręcznym i szukaj tanich lotów

Jeszcze jednym sposobem na oszczędzenie na transporcie jest podróżowanie z bagażem podręcznym. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie przy krótkich, weekendowych wyjazdach, kiedy naprawdę nie potrzebujemy większej ilości bagażu. Tanie linie lotnicze za bagaż rejestrowany wymagają dodatkowej opłaty, która znacząco podnosi koszt biletu. Jeżeli zawsze czujemy potrzebę wzięcia ze sobą większej ilości rzeczy, powinniśmy się nauczyć pakowania ubrać w rulony lub worki próżniowe i oszczędzać miejsce w swoim bagażu. Aby znaleźć najlepsze oferty, powinniśmy się otworzyć na okazje „Last Minute”. Nadzorowanie tzw. alertów cenowych, które informują nas o przecenach na ciekawe wyjazdy, pozwala podróżować często i w bardzo korzystnej cenie.

Znajduj tanie hotele

Drugim, zaraz po transporcie, największym kosztem podczas wyjazdów jest nocleg. Na szczęście istnieje wiele rozwiązań, które pozwalają na zmniejszenie kosztów zakwaterowania. W pierwszej kolejności warto rozważyć, czy koniecznie musimy spać w hotelach bardzo wysokiej jakości. Ceny apartamentów, pensjonatów i przede wszystkim hosteli są znacznie niższe, a warunki wcale nie ustępują kilku gwiazdkowym hotelom. Dodatkowo warto korzystać z kilku wyszukiwarek pozwalających na porównanie cen noclegów. Możemy skorzystać z np. Bookingu, Skyscranner, Agoda lub AirBnb. Na każdej ze stron możemy dopasować wyszukiwania na podstawie filtrów oraz ceny.

Dodaj komentarz