Jak oszczędzać na codziennych zakupach?

Oszczędność to cecha bogaczy. Wbrew pozorom oszczędzanie nie musi być trudne i czasochłonne. Oto kilka niezbędnych tricków!

Jak oszczędzać podczas codziennych zakupów?

Nim udamy się na zakupy, powinniśmy coś zjeść, głodni zawsze kupimy więcej. Tę zależność udowodniły badania naukowe. Ważne jest też wykonanie listy zakupów, dzięki której nie będziemy błądzić między półkami. Z listą napełnimy koszyk tym, co potrzebne, a nie przypadkowymi produktami, które wpadną nam w oko. Każdy z nas niemal całymi dniami ma przy sobie smartphone. Prócz rozmów, wysyłania wiadomości i wszelkiego rodzaju rozrywki możemy wykorzystać go do jeszcze jednego bardzo przydatnego dla naszego portfela celu. Stwórzmy w nim spis potrzebnych produktów, kartka i długopis już dawno odeszły do lamusa. Aplikacje stworzone w tym celu często wyposażone są w dodatkowe opcje takie jak dostęp do aktualnych gazetek promocyjnych w popularnych supermarketach. Sięgając po produkt, sprawdzaj cenę i porównuj ilość oraz zawartość opakowań. Wielokrotnie lepiej opłaca się kupić jedną większą butelkę soku niż dwie mniejsze. Zwracajmy także uwagę na paragony i to czy cena umieszczona na półce pod towarem zgadza się z tym, co zostało nabite na kasie.

Aplikacje do oszczędzania

Z przyzwyczajenia często robimy zakupy w tych samych sklepach i supermarketach w przekonaniu, że to właśnie tam ceny są najniższe, a produkty charakteryzują się dobrą jakością, jednak z biegiem czasu cyferki na paragonach zmieniają się nie tylko ze względu na inflację, ale także ze względu na marże ustalane w poszczególnych sklepach. Tam, gdzie rok temu było najtaniej, dziś już wcale tak nie musi być, dlatego warto sięgać po porównywarki cen. Dzięki skanerowi kodów kreskowych możemy sprawdzić, ile dany produkt kosztuje w sklepie obok, gdzie aktualnie znajduje się na promocji. Czasem różnica będzie wynosić kilka groszy, wielokrotnie jednak może być o wiele większa. W takiej sytuacji prócz przyjemnych i świadomych zakupów odczujemy także dreszczyk emocji, a za zaoszczędzone produkty będziemy mogli kupić coś, na co wcześniej bezskutecznie odkładaliśmy pieniądze.

Dobre produkty gwarancją na zdrowie

Oszczędzanie na produktach spożywczych, ubraniach, kosmetykach, książkach czy elektronice oprócz kierowania się niską ceną polega także na wybieraniu towarów dobrej jakości. W przypadku kosmetyków sięgajmy po naturalne środki do pielęgnacji bez sztucznych dodatków, które będą szkodzić naszemu ciału. Kupując nowy ciuch, upewnijmy się, że jego jakość wytrwa codzienne użytkowanie i za kilka tygodni nie będziemy musieli kupować kolejnego swetra czy spodni. Zaś w przypadku żywności czytajmy etykiety znajdujące się na opakowaniach, jeśli widzimy tam tajemniczo brzmiące nazwy, sprawdźmy co oznaczają, jeśli to konserwant lub inna substancja, która szkodzi zdrowiu, zrezygnujmy z tego produktu, wybierzmy zdrowszy zamiennik. Pamiętajmy, że dobry i zdrowy skład żywności zagwarantuje nam zdrowie, które jest bezcenne. Dzięki żywności bogatej w naturalne substancje unikniemy wielu chorób i drogiego leczenia.

Dodaj komentarz